Son Eklenenler

Kredi Kartları

Kredi kartı kullanımı gün geçtikçe artmaktadır. Zorlaşan hayat koşulları karşısında insanlar mecburen maaşları yanısıra kredi kartlarınıda sonuna kadar kullanmaktadır. Bir çok kredi kartı kullanıcısının kredi kartı limiti neredeyse sıfırdır. Asgari ücretlerini ödeyerek kredi kartlarını döndürmeye çalışan kişiler sürekli olarak kredi kartı faizi ödemekte olup bir türlü ana parayaı ödeyememektedir.Bu durumda bankaların boyunduruğuna giren kredi kartı mağdurları bu durumdan bir türlü kurtulamamakta işin sonunda mağdur olmuşlardır. Kredi kartı kullanırken limitinize ve ödeme gücünüzü iyi ayarlamanız gerekmektedir. Kredi kartında aylık asgari ücret değil taksitlendirilmiş ödemeniz gereken meblağyı ödemeniz gerekmektedir. Aksi taktirde asgari ücret ile sadece faiz ödeyerek asıl borcunuzu ertelemiş olmaktasınız. Kredi kartı harcaması yaparken ay içerisinde cebinize girecek parayı iyi hesaplamanız gerekmektedir. Kredi kartınızı tam zamanında ödeyerek ayrıca gecikme zammı ödememelisiniz. . Bu yüzden kredi kartınızın kesim tarihinide iyi bilmeniz gerekmektedir.

Bir çok kişi kredi kartı ödemesi yaparken son ödeme tarihini bilmedikleri için hesap kesiminden bir gün önce alışveriş yaparak gereksiz yere taksit ödemiş olursunuz. Kredi kartınız var ise bu tarz şeylere de dikkat etmeniz gerekmektedir. Kredi kartı borcu ödemenizi yapamıyor ve bu kredi kartı borcunuz sürekli olarak katlanıyorsa şayet geç kalmadan kredi kartı yapılandıran bir firmadan yardım alın bu şekilde gereksiz faiz ödemiş olmazsınız. Kredi kartınızı maksimum kredi kartı taksidine böldükten sonra rahat rahat aylık taksitlerinizi öde ve bir an önce kredi kartı borcunuzu kapatmış olursunuz. Kredi kartı yapılandırırken internet üzerinden kısa bir araştırma yaptığınızda bir çok firma bulacaksınız. Eğer imkanınız varsa şirketi yerinde ziyaret ederek bilgi almanızda fayda vardır. Bu sizin içinde daha güvenli olacaktır. Bu sayede hizmet aldığınız kişileride tanımış olursunuz.

Kredi kartı taksitlendirme işlemi tamamen yasal olarak yürütülmektedir. Bankalar her ne kadar bu tarz firmaların üzerine gelsede kredi kartı ödemede en güvenli yol budur. Diğer türlü aylar boyunca hiç ana paraya dokunmadan faiz ödemekle kalmış olursunuz. Kredi kartı taksitlendirme her neresinden bakarsanız bakın bankalara göre çok daha avantajlı bir işlemdir.