Son Eklenenler

Kredi Kartı Taksitlendirirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kredi Kartı Taksitlendirirken Nelere Dikkat Edilmelidir?


Kredi kartlarının aşırı kullanımı sonucunda oluşan ciddi meblağlar karşısında ödeme ile ilgili sorun yaşama ihtimaliniz varsa, öncelikle bütçenize yönelik acil bir ödeme planı yapmanız gerekmektedir. Öncelikler kredi kartı borcu ile ilgili bankanız ile görüşme yapabilir, başka borçlarınız yoksa kredi kartınızın borcu kadar kredi kullanabilirsiniz. Ama bu ekstra bütçe için bir küfret olabilir. Çünkü kullanılan kredi içinde ayrıca faiz ödeneceği unutulmamalıdır.


Kredi kartı borcunuza yönelik bankanızdan taksitlendirme talebinde bulunabilirsiniz. Fakat bu borcun yapılandırılması anlamına geldiği için, taksitleriniz bitene kadar kredi kartınız kullanıma kapatılacaktır. Bu da yüksek meblağlı alışverişleriniz için taksit imkanından olmak demektir.
Kredi kartı borcunu kapatmak için en uygun yöntem bu durumda, kuruluşlardan destek alarak, borcun taksitlendirilmesidir. Bu durumda da dikkat edilmesi gereken hususlar vardır.


Kredi Kartı Taksitlendirmede Dikkat Edilecek Noktalar
Kredi kartı borcunuz bütçenize uygun bir ödeme limitini aşmış durumda ise, bunun için kredi kartı borç taksitlendirme yapan kuruluşlardan yardım talep edebilirsiniz. Fakat bunun içinde dikkat edilmesi gereken noktalar vardır.


Öncelikle bu işlemi yaptırmadan önce, çalışmayı düşündüğünüz kuruluşu iyice araştırmanız gerekmektedir. Araştırma yaptığınız kuruluş ile yerinde yüz yüze görüşmeyi ihmal etmemeniz gerekir. Yapılacak uygulama ile ilgili detaylı bir bilgi almalısınız.
Kuruluş ile ilgili referansların, en iyi bilgi edinme yöntemi olduğunuzu unutmamalısınız.


İşlemler için alınacak vade farkı yani komisyon miktarının ilk başta ve tek bir kez yapılması gerektiği kesinlikle unutulmamalıdır.
Aynı zamanda kredi kartı taksitlendirme yapıldıktan sonra, tekrar borç artışını engelleyecek bir bütçe planı yaparak, harcamalarınıza kısıtlama getirmeyi unutmamalısınız.


Kredi Kartı Harcamalarını Taksitlendirirken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
Kredi kartı ile taksitlendirme yapılırken direk ödeme anında taksit yapılabileceği gibi internet üzerinden de taksitlendirme yapılabilir.ç Fakat u sırada ekstra faiz alınılacağı unutulmamalıdır.
Kredi kartı taksitlendirmesi faiz ile birlikte BSMV gideri içerir ve bu her ay aynı şekilde uygulanır. Bazı kredi kartlarında taksit sayısı için belli bir harcama limiti gerekir.
Kredi karcı harcamalarını taksitlendirme, her sektör için geçerli değildir. Gıda, alkollü içecek, telekomünikasyon, akaryakıt ya da kozmetik gibi sektörlerde taksit söz konusu değildir.