Son Eklenenler

Kredi Kartı Borcu Kâbusu

Kredi Kartı Borcu Kâbusu

Son yıllarda her yerde kullandığımız kredi kartları hayatımızı hiç olmadığı kadar kolaylaştırmayı amaçlayan bir araç. Kullanım koşullarına göre hayatınızı bir peri masalından bir kâbusa çevirebilme gücüne sahip bir kolaylık ancak bu. Dikkatli ve kontrollü kullanılmadığında, üç beş ayda birden boyundan büyük borçlarla baş başa kalan birçok insan gibi, bunu yaşamamak için her zaman tedbirli olmakta fayda var.

Kredi kartı taksitlendirme borç yığını ile ezilmekten son anda kurtarılanların en büyük yardımcısı oluyor. Belki kontrolsüz harcamalar belki de hesapta olmayan yaşamsal sıkıntılardan yüklenilen kredi kartları hesap kesim tarihi geldiği, adeta hayat damarlarımızdan biri de kopmuş gibi oluyor.

Kredi Kartı Harcamalarında Nelere Dikkat Etmeliyiz?

  • Öncelikle taksitli diye her şeyi almaya çalışmakta, kendimize bir dur demeyi öğrenmeliyiz.
  • İndirim ürünlerinin çoğunun bir tuzaktan ibret olduğunu anlamalıyız.
  • İnternetten aldığımız ürünlerin, ödeme ve kredi taksitlerine dikkat etmeliyiz.
  • Sadece taksitli alışveriş yapıyoruz diye, kredi kartı limitimizin dolmayacağını düşünmekten vazgeçmeliyiz.
  • Hesap kesim tarihi net bilmeli ve kredi kartı kullanırken üç gün sonra gelecek, ödeme tutarına eklendiğinde bütçemizi aşmasından korktuğumuz harcamaları bu hesap kesim tarihinden sonraki zamanlarda yapmalıyız.
  • Kredi kartı borcumuzu mümkün olduğunda bütçemiz dâhilinde, tüm gelen borcu kapatma imkânımız olduğu meblağlarda kullanmalıyız.
  • Kredi kartı üst limiti değil, bizim kendi ev bütçemizin harcama limitlerini oluşturduğunu unutmamalıyız.

Yüksek kredi kartı borçları için çareler

Eğer planlı harcama yapmayanlardansınız, unutmamalısınız ki her geçen gün kredi kartınızdaki borç biraz daha büyüyor. Zamanında yapılmayan ödemeler, sürekli en az ödeme tutarını ödeme alışkanlığı ve kontrolsüz harcanan tek çekimler, borcunuzu bir ayda katlayan durumlardır.

Birçok insanın banka faizlerinden ve bu hatalı davranışlarından ötürü artan kredi kartı borçlarını ödemek için kart taksitlendiren siteler vasıtasıyla bu dertlerinden kurtulmaya çalıştıklarını biliyoruz. Ancak her siteye güven olmayacağının da altını çizmekte fayda var. Kredi kartında yüklü borçları olan kişilere telefon aracılığı ile ulaşan dolandırıcılar, bazı şirket isimleriyle insanları kandırma çalışıyorlar. Zaten kredi kartı borçlarından canı sıkkın olan insanları, bir de dolandırıcılık yaparak vurmaya çalışıyorlar.

Kart taksitlendirme yapacağınız şirketlerin güvenirliğini araştırmanız gerekmektedir. Çoğu şirkette bu güveni sizin çevrimiçi işlem yapmanıza müsaade etmeyerek yardımcı olur. Ancak ve ancak siz telefonla ulaştığınızda size ödeme planlarından ve faizlerden söz ederler.

Kredi Kartı Borçlarını Taksitlendirmenin Avantajları Nelerdir?

İlk önce kredi kartınızın borcundan kurtulmanız için ödeyeceğiniz, bankalara nazaran küçük faiz oranları kart borcu taksitlendirme şirketlerinin en büyük artısıdır. Kredi kartı borcunuzu şirket vasıtasıyla ödemeye karar verdiğiniz, yapacağınız araştırmalar sonucunda anlaşacağınız kart borcu taksitlendirme şirketi, işlemleriniz süratle başlatmaktadır. Size düzenli ödeme limitleriniz hesaplanırken, eğer mümkünse kullandığınız kredi kartına özel, banka dolaylı faiz indirimleri de yapılabilmektedir.

Her şirket kendine özgü faizler ve ödeme kolaylıkları sağlamaktadır. Bazı şirketler sizin kullandığınız kredi kartına taksitlendirme yapmazken, diğer bir şirkette bu hizmete ulaşabilirsiniz. İşsizlik, sağlık sorunları ya da ailesel sorunlardan ötürü kredi kartı borcu taksitlendirmeden hemen sonraki ay, ilk taksiti ödeyemeyecek olan şahıslar için tasarlanmış, erteleme imkânlarından da yararlanmanız sağlanabilir.

Kredi kartı borç taksitlendirme ile borcundan kurtulmak isteyenlerin en dikkat etmesi gereken konulardan biri de, şirketlerle görüşmeye başlamadan hemen önce, kredi kartının banka tarafından bloke edilip edilmediğini ve yasal işlemin başlatılıp başlatılmadığı kontrol etmek olacaktır. Çünkü eğer kredi kartınız bloke görmüş ve artık yasal işlem başlatılmış ise, ne yazık ki kartınızdaki borca taksitlendirme yapmak için geç kalmışsınız demektir.