Son Eklenenler

Kart Taksitlendirme Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kart Taksitlendirme Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kredi kartı kullanıcıları genellikle olağan borcunun sadece asgari ödeme miktarını karşılayabilmektedirler. Bu durum ödeme sürecinin uzamasına sebep olmaktadır. Uzatmalı bir şekilde yapılan ödeme planlamaları aynı zaman da faiz olarak kesilmektedir. Ana borcun %40’ı kadar faiz ödemenize sebep olacak olan bu ödeme planında eğer üç defa üst üste olağan borcunuzdan az ödeme yapmanız bazı haklarınızın alınacaktır. Limit artırma ve  nakit çekim gibi durumlar bu hakların içerisinde girmektedir. Kredi kart taksitlendirme işlemi bankaların zorlayıcı uygulamalarını geri plana alarak rahat etmenize olanak tanır. Bu planlama aracılığı ile olağan borcunuzun tamamını taksitlendirebilirsiniz. Kart taksitlendirme işlemi sayesinde , borcunuzu 12 aya bölebilirsiniz. En çok tercih edilen uygulamalar arasında yer alan kart taksitlendirme işlemi için gerekli olan tek belge kredi kartınız olacaqktır. Bu tür uygulamalarda kefil, gelir belgesi ve imza gibi formalitelere gerek yoktur. Kart taksitlendirme işlemi öncesinde genellikle ihtiyaç kredisi almanız önerilecektir. Fakat bazı durumlarda ihtiyaç kredi almanız mümkün olmayabilir. Bu tür durumlarda anında imdadınıza koşacak olan kredi kartı borcu taksitlendirme işlemi aynı zaman da asgari ödeme planlamasını da geri plana allacaktır. Bu uygulama yerine sabit taksit ödemesi yapabilirsiniz. Sabit taksit ödemesi tüm borçlarına elveda demek isteyenlerin bir numaralı adresi olacak. Kart taksitlendirme işleminden yararlanmak adına kartınızın kullanıma kapataılmamaış olması gerekmektedir. Eğer limiti müsait ve kullanıma açık başka bir kredi kartınız var ise bunu kullanarak da kısa zaman da borç ödemelerinizi gerçekleşrtirebilirsiniz. Kart borcu taksitlendirme işlemi sayesinde 1 ya da 1 den daha fazla sayıda ki kart borçlarınızı kolaylıkla ödeyebilirsiniz.

Kart Borcu Taksitlendirme İşlemi Nasıl Gerçekleşir?

Kredi borcu taksitlendirme işlemi için öncelikle borçlu olan kredi kartı sorgulanır. Daha sonra kart taksitlendirme firması olağan tüm borcunuzu kapatır. Bu adım ile birlikte söz konusu olan borçlarınız ile ilgili herhangi bir hesabınız kalmaz. Bu adım sonrasında taksitli alışveriş yöntemi ile borçlarınız taksitlere bölünür. Kart taksitlendirme işleminiz kısa zaman zarfı içinde gerçekleşir. Tüm bu işlemler yasalara uygunluk gösterecek şekilde işleme alınmaktadır. Kart borcu taksitlendmesi ile birlikte artık kartınız aktif durumdadır ve borçlarınızı bankanıza ödersiniz.

Kart Borcu Taksitlendirme İle Tüm Borçlara Elveda

Bu hizmet planlaması toplam ekstre borcunuzun taksitlere bölünmesini sağlar. Kredi kartı borçlarınızın ödenemeyecek seviyeye gelmesini engelleyen kredi kartı borcu taksitlendirme işlemi vade farklı ve olağan borç haricinde , tüm parayı bankaya dökmenizi engeller. Bu uygulama aynı zaman da faiz ve gecikme tutarı gibi kavramların da geri plana alınmasına yardımcı olmaktadır. Borcunuzun ödenmesi için herhangi bir limit söz konusu değildir. Eğer vade farkı kadar limitiniz var ise birden çok sayıda kredi kartı borcunuzu kolaylıkla taksitlendirebilirsiniz. Kart borcu taksitlendirme işlemi aynı zaman da erteleme kampanyasından da yararlanmanıza kaynaklık etmektedir. Erteleme kampanyası olağan borcunuzun 3 ay sonra ödenmesine olanak tanımaktadır. Bu planlama sayesinde zaman kazanabilirsiniz. Kart borcu taksitlendirme işlemi yapan firmaların çoğunun çağrı merkezleri bulunmaktadır. Bu çağrı merkezlerini kullanarak aklınızda ki tüm soruları çözüme kavuşturabilirsiniz. Bununla birlikte kart borcu taksitlendirme işlemi yapan firmaların web sitelerinde yer alan iletişim platformundan da yararlanabilirsiniz. Eğer sizler de olağan kredi kartı borcunuzu taksitlere bölerek ödemek istiyorsanız kart borcu taksitlendiren firmalardan destek alabilirsiniz. Avantaj elde etmenize olanak tanıyacak olan kart borcu taksitlendirme uygulaması bir tık ile yanınızda olacak. Tüm borçlarınızı zorlanmadan ödemek isteyenlerdenseniz kart borcu taksitlendirme işleminden yararlanabilirsiniz.