Son Eklenenler

Finans Bank Acil Limiti Nasıl Nakite Çevirebilirim

Finans Bank Acil Limiti Nasıl Nakite Çevirebilirim

Kredi kartı denildiği zaman birçok insanın, özellikle de alışveriş tutkunlarının aklına bedava para gelir. Sanki kredi kartı ile aldığı hiç bir şeyin parasını kendisi ödemiyormuş gibi hisseder. Oysaki ay sonunda kart extresi kart sahibine ulaştığı zaman acı gerçekler ortaya çıkar.

İşte bu acı gerçeklerle karşılaşmamak için yapılacak şey kişinin kendi cebine borçlandığını bilerek hareket etmesidir. Evet, kredi kartı bankaların bireylere düzenlemiş olduğu bir para tuzağıdır. Bireylerinse bu tuzağa düşmemek için yapması gereken gerekmedikçe alışveriş yapmamaktır.

Eğer bir tane ekmeğe ihtiyaç varken, iki tane alınıyorsa bunun adı müsrifliktir. Dikkat edilmesi gereken olaylardan bir tanesi de budur, gerektiği kadar almak. Eğer bu şekilde dikkat edilirse kredi kartı borcu çoğalmaz ve dolayısı ile kredi kartı borcunu taksitlendirmeye gerek de kalmaz.

Borç Çoğalınca Ne Yapmalı?

Borç çoğalınca ilk önce kredi kartını cüzdandan çıkarmak lazım. Kredi kartı borcu varken üstüne hala alışveriş yapılıyorsa batağa düşmek içten bile değil. Kişi borçlarını ödeyemeyeceğini fark ettiği anda bankası ile görüşmeye gitmesi gerekiyor.

Zira banka iki ay ödenmeyen borçlar için direkt olarak icra takip kağıdı gönderiyor. Böyle bir durumla karşılaşmadan önce kişi kendisi harekete geçerse bankanın güvenini de kaybetmemiş olur. Zira durum farklı ise ve banka icra takip kağıdını göndermiş ise doksan günlük icra takip süresi başlamış demektir.

Bu durumda kişinin borcu masraflar, anapara, faiz derken daha da artacaktır. Böyle olunca banka şahıs borçları ile tek tek uğraşmak yerine borcu borç yapılandırma şirketlerine devredecektir. Aslında böyle durumlarda şahısların işleri daha kolay olacaktır.

Çünkü banka kişiye istediği borç taksit süresini sağlamazken borç yapılandırma şirketi kredi kart taksitlendirme yaparken istediği kadar taksit yaparak borcun istenen zamanda ve istenen oranlarda ödenmesini sağlıyor.

Kart Borcunu Taksitlendirmek

Kradi kartı borcunu taksitlendirme için yapılandırma şirketine başvuruda bulunulmadan önce kişi ilk önce kendi bütçesini gözden geçirerek neyi, nasıl, ne kadar ödeyebileceğine, aylık ne kadar para girişi olduğuna ve ne kadar çıkış olduğuna bir bakmalıdır. Bütün bunların planını yaptıktan sonra ödeyebileceği miktarları kendisi belirlemelidir.

Belirlenen taksitler ne kişiyi zora sokmalı ne de bankanın en düşük limitinin altına inmeli. Böylece her iki tarafta memnun olacaktır. Kişinin daha sonra bankalardan tekrar kredi alırken kredi notunun düşmemesi için mümkün olduğu kadar yüksek limitler ve az vade ile işlem yapmalıdır.

Eğer kişi bütün olanaklara rağmen ödemelerini yapamadıysa banka icra yöntemine başvurduysa, buna rağmen kişilerin banka ile uzlaşma yoluna gitmesi en doğru seçenektir. Yoksa araya girecek icra masrafları ve faiz oranları borçlu şahsı daha kötü bir duruma sokacaktır.

Ödenemeyen Borca Tekrar Yapılandırma

Belli bir zaman geçtikten sonra kişinin maddi durumu daha kötüye gitti ise ve kredi kartı borcunun taksitlerini ödeyemiyorsa banka her şeyi en başına döndürecek, ödenmiş taksitleri ödenmemiş sayacak ve bütün faiz oranlarını borcun tamamı üzerinden hesaplayacaktır.

Buna engel olabilmek için, banka ile görüşen şahıs, kredi kartı borcunun tekrar yapılandırılmasını istemelidir. Bu durumda tekrar yapılandırılan borç, kalan kısmı ile işlem yapılarak, yeniden taksitlere bölünecek.

Bu durumda taksitler daha düşük, vade daha fazla olacaktır. Taksitler yeniden düzenlenip daha düşük hale getirilince kişinin ödemesi daha kolay olacaktır. Fakat her şeye rağmen en doğrusu borçlanmamak, olduğunu olduğu kadar kullanmak. Nitekim insanın cebi bile olsa borç borçtur. Kredi kartları borçlarının yapılandırılmasının yanı sıra kredi borcunu taksitlendirme de mümkündür.
finansbank acil limit kullanma

finansbank hastane limiti nasıl kullanılır

finansbank acil sağlık limiti nasıl kullanabilirim

finansbank hastane acil limit

finansbank hastane acil limit nedir

cardfinans acil sağlık limiti

finansbank acil limit nedir

finansbank acil limit ne demek

finansbank acil limit kullanma

finansbank hastane limiti nasıl kullanılır

finansbank acil sağlık limiti nasıl kullanabilirim

finansbank hastane acil limit

finansbank hastane acil limit nedir

cardfinans acil sağlık limiti

finansbank acil limit nasıl kullanılır

finansbank hastane acil limit nedir

finansbank acil limit kullanma

finansbank kredi kartı faiz oranları